Sportowe przedmieście

SPORTY WALKI

Chcesz w szybkim tempie spalić kalorię, a może masz stresującą pracę i szukasz odskoczni, aby złagodzić napięcie nerwowe oraz zadbać o poprawę pewności siebie? Oczywiście to wszystko możesz osiągnąć zaczynając regularnie trenować boks. Dlatego może warto przyjrzeć się bliżej tej dyscyplinie sportu i dowiedzieć na czym ona polega, a także poznać największe jej zalety.

Na czym polega trening bokserski?

Jak wiadomo boks to jeden z najstarszych sportów walki, ponieważ uprawiany był już w starożytnej Grecji, czy Rzymie. Niektóre osoby mogą uważać tę dyscyplinę sportu jako agresywne walki na ringu, które znane są na przykład z filmów akcji. Nie mniej jednak warto podkreślić, iż amatorskie treningi w klubach bokserskich nie mają nic wspólnego ze scenami pokazywanymi w telewizji.

Takie zajęcia pod okiem instruktora mogą być nie tylko frajdą, lecz także pożytecznym spędzeniem wolnego czasu. Z resztą sam zauważysz, że po pewnym czasie regularnych treningów polepszy się Twoje samopoczucie, poprawisz kondycję fizyczną oraz pozbędziesz się negatywnych emocji wzmacniając tym samym swój charakter.

Warto wiedzieć, że podczas walki bokserskiej na ringu należy zwrócić uwagę na odpowiednią postawę, równowagę ciała oraz pracę nóg. Ponadto należy nadmienić, iż w tym sporcie, jak w każdym innym panują pewne zasady, których należy przestrzegać. Mianowicie zabronione są kopnięcia, czy ciosy poniżej pasa. Oprócz tego nie wolno popychać się, gryźć, szturchać oraz uderzać głową i łokciami.

Jakie korzyści przynosi boks?

Pewnie zastanawiasz się jakie mogą być zalety rozpoczęcia treningów bokserskich? Otóż, regularne uczęszczanie na zajęcia może przynieść szereg korzyści. Podczas takich ćwiczeń nie tylko wzmocnimy mięśnie brzucha, pośladków, nóg i ramion, lecz także mamy szansę spalić nawet 800 kcl. Dlatego wybierając taką formę aktywności fizycznej w bardzo szybkim czasie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zacząć cieszyć oko wysportowaną sylwetką, której nie jedna osoba nam pozazdrości.

Kolejną pozytywną zaletą płynącą z uczęszczania na zajęcia z boksu to zdecydowanie poprawa naszej psychiki, bowiem rozwijanie umiejętności bokserskich wiąże się w dużej mierze z sytuacjami ewentualnego zagrożenia, więc w takim przypadku polepszymy nasz komfort psychiczny. Boks może nauczyć nas kontrolować emocję, więc jeżeli mamy z tym właśnie problem to zapisanie się na zajęcia może być wspaniałym pomysłem, aby poczuć się lepiej.

Jest to również świetny sport dla osób, które zmagają się z problemami w pracy, czy na studiach, a także w życiu codziennym i chcą pozbyć się negatywnych emocji, czy zredukować stres. Zobaczysz jak wyładowując się na worku lub gruszce dasz upust swoim nerwom, dzięki czemu do domu wrócisz spokojny i zrelaksowany.

Ten sport nauczy Cię również lepszej koncentracji, która jest niezwykle ważnym elementem chociażby wykonując swoje obowiązki zawodowe. Czasami bardzo trudno skupić się na jednym konkretnym celu, a w tej dyscyplinie jest to priorytetem, ponieważ podczas sparingów musimy mieć oczy dookoła głowy, żeby nie dać się zaskoczyć rywalowi.

Dzięki zajęciom nauczymy się szacunku i pokory, czego bardzo często brakuje wielu osobom. Dążąc do określonych celów staniemy się bardziej cierpliwi, nauczymy się przegrywać i podnosić po upadku. Z racji tego, iż boks jest sportem kontaktowym, więc nabierzemy również pewności siebie doskonaląc z każdym następnym treningiem ciosy, co sprawi, że poczujemy się bezpieczniej. Ponadto uczestnicząc w walkach na ringu pozbędziemy się własnych słabości, bo przecież każdy człowiek jakieś posiada, a także tego by nigdy się nie poddawać i walczyć do końca. W przypadku boksu jest to bez wątpienia jedna z większych zalet.

Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany i chciałbyś rozpocząć treningi to teraz może być na to najlepszy moment. Podejmij wyzwanie, a być może boks stanie się Twoim sposobem na wykorzystanie wolnego czasu i najlepszym hobby. Nabór do grupy początkowej odbywają się w naszym klubie cały czas, wystarczy, że zerkniesz w grafik poniżej i wpadniesz na pierwszy bezpłatny trening, a wszystkiego się dowiesz i zobaczysz czy to aktywność dla Ciebie! Do zobaczenia! 

Sporty walki nie tylko dla dorosłych

Zapraszamy również dzieci! 

Trening sztuk walki dla dzieci jest kwestią, która pozwoli naszym pociechom nabrać koordynacji i sprawności. Wzbudzi w nich też chęć rywalizacji oraz dyscyplinę. Sztuki walki trenowane od najmłodszych lat pozwalają zbudować silny charakter. Dzieci uczą się, jak walczyć z własnymi słabościami.

Dlaczego nawet dzieci mogą trenować sporty walki? 

Rozwój fizyczny dziecka

Treningi sztuk walki pozytywnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dzieci i koordynacje ruchową. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły i kondycji. Ponadto, zyskuje większą świadomość własnego ciała i zwiększa zakres ruchu poszczególnych stawów i mięśni. Sporty walki stanowią świetną bazę pod inne dyscypliny sportowe.

Dobra zabawa

Nauka sztuk walki poprzez szereg gier i zabaw to standard jeśli chodzi o zajęcia dla najmłodszych dzieci. Rolą trenera jest poprowadzenie zajęć w taki sposób, by dziecko z radością wracało na kolejne lekcje. Im większe postępy robi dziecko , tym większą frajdę sprawiają mu treningi. Sporty walki mogą stanowić świetną zabawę zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Są wspaniałą alternatywą dla osób szukających nowych wyzwań, znudzonych najpopularniejszymi dyscyplinami.

Wzrost pewności siebie

Już sam fakt uczęszczania na treningi sportów walki pozytywnie wpływa na poziom samooceny i pewności siebie dziecka. Wraz ze wzrostem umiejętności rośnie pewność siebie i wiara we własne siły. Dzieci trenujące sztuki walki pokonują własne słabości i nieśmiałość.

Samoobrona i bezpieczeństwo

Sztuki walki pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo dzieci. Po pierwsze dlatego, że dziecko nabywa umiejętności i odruchy, które pozwolą mu się obronić w sytuacji zagrożenia. Po drugie, wzrost pewności siebie sprawia, że ryzyko stania się ofiarą maleje. Podczas treningów sportów walki ćwiczący mogą się nauczyć zarówno technik, przydatnych się do obrony, jak i wypracować odpowiedni sposób myślenia, który przyda się w sytuacjach konfliktowych i zagrożenia.

Zaszczepienie pozytywnych wzorców

Sztuki walki uczą dyscypliny, pokory, ciężkiej pracy, oraz szacunku do drugiego człowieka. Filozofia dużej części sportów walki oparta jest na samodoskonaleniu oraz życiu zgodnie z określonymi zasadami moralno-etycznymi. Dzieci uczą się asertywności i tego jak powinien prowadzić się sportowiec. Szacunek do przeciwnika i innych osób jest tu bardzo ważny, podobnie jak odwaga, uczciwość i przestrzeganie zasad fair-play. Wśród profesjonalnych sportowców uprawiających sztuki walki znajdziemy mnóstwo osób, które mogą być wspaniałym przykładem i inspiracją dla dzieci. Droga do sukcesu w sportach walki to talent, ciężka praca i samodyscyplina.

Wyrabianie i nauka zdrowych nawyków

Aby stawać się lepszym i odnosić sukcesy w sportach walki, i nie tylko, potrzebne są zdrowe nawyki. Należy przez to rozumieć zdrowe odżywianie, dbałość o odpowiednią regenerację, dobrej jakości sen i całkowitą rezygnację z używek. Sztuki walki inspirują do tego by poszerzać swoja wiedzę na temat diety i zdrowego stylu życia.

Zawieranie nowych znajomości i bycie częścią zespołu

Trening sztuk walki dla dzieci to także szansa na nawiązanie nowych przyjaźni i rozwój psycho-społeczny dziecka. Zdarza się, że dziecko, które nie potrafiło się odnaleźć w realiach treningów piłkarskich, świetnie czuje się trenując sporty walki. Sztuki walki należą do najbardziej wymagających sportów, a treningi powodują, że grupa łatwo się integruje. Niepowtarzalny klimat i atmosfera treningów sztuk walki sprawiają, że dziecko czuję się częścią wspólnoty wojowników, a więzi i przyjaźnie powstałe na macie często trwają potem wiele lat.

Poczucie swojej wartości i skuteczności.

Sztuki walki dla dzieci to przede wszystkim dyscypliny indywidualne. Tutaj nie jesteś zależny od kolegów z drużyny jak w sportach zespołowych. Nie musisz czekać na podanie i denerwować się niepowodzeniem z winy kogoś innego. Wszystko w Twoich rękach. Od Ciebie zależy ile czasu, siły i energii włożysz w trening, by w przyszłości stać się mistrzem.

Pozytywna rywalizacja

Niemal każda dyscyplina z dziedziny sportów walki oferuje możliwość sprawdzenia umiejętności i czynionych postępów. Dla jednych jest to udział w zawodach i rywalizacja w ringu, dla innych zdobywanie pasów i egzaminy na kolejne stopnie uczniowskie. Dziecko trenujące sztuki walki ma jasną ścieżkę rozwoju nakreśloną przez trenera, a zdobywanie kolejnych pasów czy stopni działa motywująco i powoduje radość oraz satysfakcję. Podobnie jest w przypadku medali i pucharów zdobywanych podczas zawodów.

Pierwszy trening bezpłatny na zajęciach grupowych!

Inndywidualne treningi boksu to nastawienie na Ciebie i Twoje możliwości

Ćwiczenie boksu sam na sam z trenerem przede wszystkim pozwala bardziej zmobilizować się do pracy. Podczas takiego spotkania nie ma szansy na to, by ukryć się w tłumie i odpuszczać sobie dokładne wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo, uwaga trenera skupiona wyłącznie na jednej osobie pozwala zapobiec nieodpowiedniemu wykonywaniu danych serii. Jest to szczególnie istotne na początku drogi, kiedy to należy pokazać osobie uczącej się, w jaki sposób ustawiać ciało i jakie dokładnie pozycje przyjmować, by nie zrobić sobie krzywdy. Poprawki wdrażane na bieżąco pozwalają wyrobić w sobie zdrowe nawyki treningowe i zapobiec kontuzjom.

Pierwszy trening bezpłatny!

Pakiety ważne miesiąc i płatne z góry.

ODBIERZ WIZYTE

Uzupełniając ten krótki formularz możesz spodziewać się telefonu, a następnie zaproszenia na swoją pierwszą wizytę w Sportowym Przedmieściu.  Pierwsze spotkanie to konsultacja oraz trening próbny.

Koszt pierwszej wizyty to 297zł (tylko do końca roku)

Pierwsze spotkanie to:

– wywiad zdrowotny

– analiza ruchowa

– trening próbny

 

Jeśli podejmiemy współpracę po pierwszym spotkaniu to cena za kolejne wizyty zmniejszy się, gdyż odejdzie nam kwota konsultacji i analizy ruchowej, którą robimy raz.